Jak zaaranżować swój dom — pięć najlepszych wskazówek dotyczących projektowania wnętrz, które pomogą Ci go sprzedać!

0

Wystawiając swój dom na sprzedaż, będziesz chciał, aby sprzedał się szybko i po wysokiej cenie. Każdy projektant wnętrz w Seattle, Nowym Jorku czy innym dużym mieście podkreśliłby jedną rzecz – nie masz wpływu na to, kto ogląda Twój dom, ale możesz mieć wpływ na to, jak się czują, kiedy widzą Twój dom i jak bardzo są chętni za to zapłacić. Oto pięć ważnych wskazówek, które pomogą wpłynąć na kupujących:

1. Kolor

Kolory na ścianach natychmiast wywołają określone uczucia u potencjalnych nabywców, którzy wejdą do Twoich pokoi. Najlepszymi kolorami, które je przyciągną, będą neutralne, stonowane odcienie, które będą delikatne dla ich oczu i pozwolą im wyobrazić sobie późniejsze dodawanie własnych kolorów. Mocniejsze kolory, które wybrałeś pod wpływem własnych upodobań, np. czerwony lub granatowy, warto zamalować. Zachowaj ostrożność przy wyborze bieli jako koloru dla nowej warstwy farby – czasami może ona nadać sterylny wygląd. Zamiast tego wybierz kolor złamanej bieli, który jest cieplejszy.

2. Umeblowanie

Zagracone pokoje są bardzo nieatrakcyjne dla kupujących. W przeciwieństwie do tego, pokój z minimalistycznymi meblami wydaje się większy i pozwala ludziom wyobrazić sobie dodawanie własnych rzeczy do pokoju. Porządkuj, sprzedając przedmioty, których możesz już nie chcieć, lub umieszczając je w magazynie, dopóki nie przeprowadzisz się do nowego domu.

3. Naprawy i aktualizacje

Rozejrzyj się po swoim domu projektowanie wnętrz online i zobacz, jakie naprawy możesz wykonać, aby poprawić jego ogólny wygląd. Być może zużyty dywan warto wymienić, ponieważ sprawia, że cały pokój wygląda na zaniedbany. A może chcesz załatać rysy na drzwiach sypialni lub naprawić luźne kafelki w kuchni. Wydawanie pieniędzy na te rzeczy pomoże wyglądać znacznie lepiej, a nawet może zwiększyć kwotę, jaką dana osoba jest skłonna zapłacić z powodu nowszych funkcji. Sprawi również, że Twój dom będzie wyglądał na zadbany, co przyciągnie kupującego.

4. Sztuczki pomagające

Zrozumienie psychologii kupującego pomoże ci wiedzieć, na czym skoncentrować wysiłki związane z projektowaniem wnętrz. Wejście jest pierwszym miejscem, które widzą, więc warto poświęcić trochę uwagi tej przestrzeni, aby pomóc stworzyć dobre pierwsze wrażenie. Niektórzy ludzie bardzo dbają o swoją kuchnię i łazienkę, więc spraw, aby te obszary wyglądały czysto i zachęcająco. Dodaj także rekwizyty, takie jak kwiaty i rośliny, aby rozjaśnić pomieszczenie tam, gdzie to konieczne, i usuń osobiste zdjęcia, aby przestrzenie nie wyglądały, jakby należały do kogoś innego.

5. Uzyskaj pomoc, jeśli możesz

Jeśli pozwala na to Twój budżet, zatrudnij projektanta wnętrz, który udzieli wskazówek i porad na temat tego, czego potrzebuje Twój konkretny dom, aby stał się bardziej atrakcyjny dla kupujących. Zapłacenie za profesjonalną poradę może być inwestycją, która pomoże sprzedać Twój dom szybciej i za lepszą cenę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *